Шангај, Кина    +86-21-54306275

Апликации за печатачи за еко растворувач

WER Eco Solvent принтери не само што можат да печатат на ПВЦ флекс банери, винил налепница, тенпа со што се чести отворени медиуми, тие можат да печатат и на уметничкиот платно, кернерот, баннер за плаване, заоблен банер, рекламни шатори, ѕидна хартија и налепница за на ѕид, фото хартија, пердув знаме, знаме за дамка, тензија, итн.

√ рекламирање апликации на отворено автомобил налепници

На пример, ние ќе ги видиме сите видови автобуси на улица во обични времиња, автобусот е отворен за објавување реклами надвор од печатењето со сликовно печатење, преку отворено фото-машина за печатење на реклами не е само светла, јасна слика, а не долго време да исчезнат. Надворешните рекламни луѓе што ги покриваат опсегот е широко тело, можат да постигнат многу добар публицитет за долго време.

√ Рекламирање на коридорско кутија за светло, складирање на реклами, станица на подземната железница, рекламирање автобуски станици

За светлина треба да бидеме многу запознаени, бидејќи некои продавници се осветлуваат долго време, ако користите машина за печатење со вода на база на вода, под светлата, со текот на времето, лесно да се исчезнат, укинување на слика и корисници со сликовна машина за печатење на светлината парче може да се задржи свежо за долго време, нема да избледи, па во нашиот секојдневен живот, исто така е многу честа отворено фото машина ламба печатење апликација, на пример, продавница прозорец коридор светлина кутија рекламирање, метро станица, автобуска станица рекламирање, итн.

√ Отворено рекламирање платно платно, крпа за знаме итн

Овој вид на материјал е исто така многу популарен со пазарот, исто така е многу популарен во рекламирањето на отворено, како што се градење голем надворешен рекламен екран, автопат големи рекламни рекламни слики, градилиште марка ѕидно рекламирање, отворен ѕид светилка кутија и така натаму. Ако некој корисник во сликовната машина е отпечатен со вода, тоа не е водоотпорно, ако е зафатено со влажна или водена вода, лесно може да се предизвика сликата да се шири со вртоглавица, што влијае на квалитетот на сликите.

√ Повлечете банер

Во 21 век, рекламирањето стана најефективниот и најчестиот начин на пропаганда. Претпријатие со цел да се промовира продажбата на производот, да користат различни форми на рекламирање за да ги промовираат своите производи, да го подобрат претпријатието и брендната свест. Во согласност со овој тренд, на рекламната индустрија соодветно се појави различни терминал рекламирање форми, како што се прикаже полица, билборди, светло кутии, приказ табли, итн, станаа омилени на претпријатието, стилот е разновиден, со цел да се направи разлика помеѓу различни рекламирање предмети, ќе им даде лесно да се запамети името, навивам е еден од нив.

√ Позадина

Познат како позадина, се користи за вметнување на мезоп на материјали за внатрешна декорација, широко користен во станбени, канцеларија, хотели, внатрешна декорација на хотелот, итн. Материјалот не е ограничен само на хартија, содржи и други материјали. Бидејќи со бојата разновидност, дизајнот е богат, луксузен воздух, безбедна заштита на животната средина, конструкцијата е погодна, цената е погодна за карактеристиките на различни други материјали за внатрешна декорација не може да се постигне, па во Европа и САД, Јапонија и други развиените земји и региони имаат значителна популарност.

√ фото-хартија

Има листови и ролни од А4 со два облици на фотоапарат со сјајни или мат матични лица. Фотографија хартија, исто така наречена фото-хартија, сјајна хартија, која се користи за исцртување во традиционалната печатарска индустрија, фотографија на материјал, а потоа се применува на отворено и затворен печатење индустрија се нарекува хартија. Овој документ е прв избор за надворешно и внатрешно печатење рендеринг материјал.