Шангај, Кина    +86-21-54306275

ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО WER Принтери

Основана во 2009 година, WER стана еден од најсигурните производители на дигитални производи во Кина. Во моментов, WER се концентрира на развојот, производството и пазарот на дигитални печатарски капацитети и заштита на животната средина растворувач мастило. WER седиште (филијала: Шангај WER-Кина дигитална технологија Опрема копродукции, Ограничена), со 3000m2 парцели и над RMB10 милиони инвестиции, се наоѓа во Кина старата индустрија база. WER производите се извезуваат во повеќе од 50 земји и региони низ целиот свет откако се пронајдени.
Со развојот на извозниот бизнис, за почеток само развиени XARR128 главни печатачи, до сегашната успеавме да изработуваме и продаваме разни видови печатари за печатење со висока резолуција, како што се печатачите со УВ LED плоча / рола и Epson DX5 / DX7 печатари; добро широк формат дигитални печатачи со голема брзина.

ЗОШТО СЕ ИЗБИРА

ГЛАВНИ ПРОИЗВОДИ

УВ рамно лежиште за печатење

LED УВ печатари користат диоди кои емитуваат светлина во главата за печатење, што значи дека LED диоди. На мастилото точка се остава да седи на површината на медиумите, бидејќи уВ мастила се исуши брзо ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

УВ инкџет печатач

Во последниве години, деловната област за оригинални и приспособени предмети со користење на УВ инк-џет печатење се шири за низок волумен, производство со голема мешавина по потреба ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Машина за печатење со еко растворувачи

Еко растворувач принтери е главно за печатење затворен и надворешен рекламен материјал како флекс транспаренти, баннер крпа, винил, налепници, позадинско осветлување, матна винил, платно ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Принтер со рамно лежиште T

Дигитални печатачи со дигитални ткаенини и облека создаваат директни печатени материјали за печатење на облека (вклучува и други печатени текстилни текстови), што значи само она што звучи како ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Машина за печатење на сублимација

Сублимационен документ, меки знаци, банери, позадинско осветлување, хромолуксе метал, облека, камени тули, чеша, чаша, чаша, порцелан, пу кожа, награди и повеќе ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Машина за печатење со голем формат

За рекламирање, signage, сообраќајни знаци, пакување, домашен апарат, декор, подароци, artware, експо дисплеј, кожни кеси, стакло, дрва и друго ....

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

КОНТАКТИРАЈТЕ СЕГА СЕГА

Остави ни порака, ние ќе ви дадеме видеа, слики и најдобри понуди во рок од 12 часа.